Playoff Schedules

Divisions: Friday Men’s | Sunday Division 1 | Sunday Division 2| Sunday Division 3

Friday Men’s Playoff Games

 

Date Day Time Game # HomeTeam Visitors Field
               
SEMI-FINALS              
Sep 29/17 Fri 8:30 PM Game #1 Toronto Eye Care FC Doormat Cherry Beach East
Sep 29/17 Fri 10:00 PM Game #2 Aeterno FC AS Rosso Cherry Beach East
               
CONSOLATION              
Sep 29/17 Fri 9:00 PM Game #3 Bay Street Hooligans The Dirty Cherry Beach West
Sep 29/17 Fri 10:30 PM Game #4 Ras Tas Tas TIFC Cherry Beach West
               
CHAMPIONSHIP              
Oct 13/17 Fri 8:30 PM Game #5 FC Doormat Aeterno FC Cherry Beach East
               
CONSOLATION              
Oct 13/17 Fri 9:00 PM Game #6 Toronto Eye Care AS Rosso Cherry Beach West
Oct 13/17 Fri10 10:00 PM Game #7 The Dirty TIFC Cherry Beach East
Oct 13/17 Fri 10:30 PM Game #8 Bay Street Hooligans Ras Tas Tas Cherry Beach West

 


 

Sunday Division 1 Playoff Games

 

Date Day Time Game # HomeTeam Visitors Field
               
SEMI-FINALS              
Sep 24/17 Sun 1:45 PM Game #1 Assorted Meats JFT 48 Lamport Stadium
Sep 24/17 Sun 3:15 PM Game #2 Barca Internazionale Toronto Blues Lamport Stadium
               
CONSOLATION              
Sep 24/17 Sun 12:15 PM Game #3 Pussycats Twente West Lamport Stadium
               
CHAMPIONSHIP              
Oct 1/17 Sun 3:15 PM Game #4 Assorted Meats Toronto Blues Lamport Stadium
               
CONSOLATION              
Oct 1/17 Sun 5:30 PM Game #5 Barca Internazionale Twente West UCC
Oct 1/17 Sun 5:30 PM Game #6 JFT 48 Pussycats De La Salle

 


 

Sunday Division 2 Playoff Games

 

Date Day Time Game # HomeTeam Visitors Field
               
SEMI-FINALS              
Sep 24/17 Sun 5:30 PM Game #1 FC Red Star Boca Seniors De La Salle
Sep 24/17 Sun 5:00 PM Game #2 Sportingwood FCB Crescent
               
CONSOLATION              
Sep 24/17 Sun 6:30 PM Game #3 Maldini FC FC Gabians Crescent
Sep 24/17 Sun 4:00 PM Game #4 High Park Harambes Royal York FC UCC
Sep 24/17 Sun 5:30 PM Game #5 Hooligans FKS UCC
               
CHAMPIONSHIP              
Oct 1/17 Sun 1:45 PM Game #6 Boca Seniors Sportingwood Lamport Stadium
               
CONSOLATION              
Oct 1/17 Sun 4:00 PM Game #7 FC Red Star FCB UCC
Oct 1/17 Sun 6:30 PM Game #8 FC Gabians Royal York FC Crescent
Oct 1/17 Sun 10:00 PM Game #9 High Park Harambes Hooligans Cherry Beach East
Oct 2/17 Mon 10:00 PM Game #10 Maldini FKS Cherry Beach East

 


 

Sunday Division 3 Playoff Games

 

Date Day Time Game # HomeTeam Visitors Field
               
SEMI-FINALS              
Sep 24/17 Sun  8:30 PM Game #1 Dynasty FC Blackbirds Cherry Beach East
Sep 24/17 Sun 10:00 PM Game #2 Hell’s Satans Zeta Cherry Beach East
               
CONSOLATION              
Sep 25/17 Mon 10:00 PM Game #3 FC Unionville FC Rush Cherry Beach East
               
CHAMPIONSHIP              
Oct 1/17 Sun 8:30 PM Game #4 Dynasty FC Zeta Cherry Beach East
               
CONSOLATION              
Oct 1/17 Sun 12:15 PM Game #5 Hell’s Satans FC Rush Lamport Stadium
Oct 1/17 Sun 5:00 PM Game #6 Blackbirds FC Unionville Crescent